POSLE KUPA ODBOJKAŠI RIBNICE POBEDILI I U PRVENSTVU

0

Klek – Odbojkaši kraljevačke Ribnice, izgleda da du prebrodili  seriju  od nekoliko utakmica bez pobede u ovoj sezoni. Nakon nedavnog trijumfa u kupu Srbije i plasmana u 1/4. finale, sinoć su zabeležili i prvu pobedu u prvenstvenim okršajima. Na gostujućem terenu savladana je ekipa Kleka rezultatom 1:3 (25:13, 18:25, 20:25, 19:25).

Dvorana: OŠ „Miloš Grbić”. Gledalaca: 300. Sudije: Anđelko Popović (Sremski Karlovci) i Igor Miljković (Beograd). Trajanje meča: 81 minut.
KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 21, Ateljević 5, Tanović 2, Narančić 10, Roljić 10, Providžalo 6, Slavnić (libero), Stašević (libero), Grbić 1, Grče, Đukanović, Petrović. Trener: Davor Ćuk.
RIBNICA: Ilić 8, Okošanović 27, Adamović 13, Usiljanin 9, Vilimanović 6, Sl. Milovanović 7, Močić (libero), Pavlović, Marković, Ćosić, St. Milovanović, Paunović. Trener: Boško Mačužić.

Malo ko je očekivao, posle prve deonice, da će Klečani doživeti prvi poraz u dvorani koja nosi ime legendarnog Miloša Grbića.

U prvom setu izabranici Davora Ćuka sve su se pitali. Predvođeni odličnim Milošem Tomićem domaći tim je delovao superiorno, imao odličan prijem i napad, na koji Kraljevčani nisu imali odgovor.

U nastavku sasvim druga priča. Gosti su se probudili i drugi set, predvođeni odličnim StefanomOkošanovićem, rešili u svoju korist.

Imali su Kraljavčani prednost od četiri-pet poena, Klečani su uspevali da dođu do dva poena „minusa”, ali dalje nisu mogli.

Bili su ubedljivi Kraljevčani i u trećoj deonici, imali su stalno vođstvo, lako poentirali, a igru je  nosio snažni Okošanović. Pokušali su domaći igrači u četvrtom setu da poravnaju, Kraljevčani su otvorili poslednji deo meča odlično, poveli 3:0 i nisu ispuštali vođstvo.

Prijem domaćih bio je loš i na kraju su Stevan Okošanović, ubedljivo najzapaženiji, i njegovi drugovi, slavili zaslužen trijumf.