Poslednje vesti

„MALENE“ NOVOM POBEDOM NAD C. ZVEZDOM IZBORILE MAJSTORICU
"

Kraljevo ponovo pobedilo Zvezdu i izborilo majstoricu za prvaka Srbije

Košarkašice Kraljeva pobedile su na domaćem terenu Crvenu zvezdu MTS i izjednačile na 2:2 u finalnoj seriji plej-ofa Prve ženske lige Srbije.

Bolje je Kraljevo otvorilo meč i povelo 14:4 posle šest minuta igre. Pokušavale su crveno-bele da uhvate priključak, ali nisu bile efikasne, pa je domaći tim minut kasnije povećao na 19:6. Nastavilo je Kraljevo da drži jak ritam, stiglo i do 23:6, a na kraju prve deonice bilo je 24:8.

Trgla se Zvezda na startu druge četvrtine, napravila seriju 10:1 i u 13. minutu smanjila na 18:25. Prekinula je Izli seriju gošći, ali je Čolić pogodila za 20:27, da bi Gobeljić vratila dvocifreni višak – 31:20, 16. minut. Pogodila je Zvezda dve trojke i prišla na „minus pet“ – 28:33. Podigla je ponovo Brajković na 38:28, a na veliki odmor domaćin je otišao sa 38:32.

Rasla je prednost domaćeg tima i na početku treće četvrtine, uglavnom je bila dvocifrena. Povisila je Gobeljić trojkom u 26. minutu na 51:38, pa Rajić minut kasnije na velikih 56:40. Jurila je Zvezda priključak serijom 8:0, a na poslednjoj pauzi bilo je 56:50.

Pogodila je Naumčev trojku i potpuno vratila Zvezdu u igru (53:56), ali je uzvratila istom merom sjajna Gobeljić – 59:53. Usledila je još jedna serija gošći od 7:0 posle trojke Naumčev za prednost Beograđanki – 60:59 u 34. minutu. Ponovo je Edvards trojkom, pa asistencijom, donela prednost Kraljevu (66:62), a Nestorov je dva i po minuta pre kraja povećala na 69:64. Nije Zvezda iskoristila dva napada zaredom, ali je faulirana Brajković koja je Kraljevu donela velikih 71:64 na 1:08 pre kraja. Pogodila je trojku Naumčev (67:71), pa Hol ukrala loptu, ali je Edvards blokirala Čolić u šutu za tri poena. Na drugoj strani je pogodila Gobeljić, Bojović promašila trojku, pa je faulirana Edvards promašila oba bacanja. Smanjila je 13 sekundi pre kraja Katanić na 69:73, ali je faulirana Gobeljić dva puta bila sigurna za 75:69 i veliku pobedu Kraljeva.

Rezultat je 2:2 u seriji, a majstorica je na programu u subotu 22. aprila u Beogradu, u dvorani „Basket Siti“.