Poslednje vesti

ODBOJKAŠICE SRBIJE SAVLADALE I TURKINJE
O

Liga nacija SRBIJA – TURSKA 3:2

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, ostvarila je i treću pobedu na turniru desete grupe III vikenda I lige nacija 2018. Odbojkašice su u poslednjem trečem kolu, pobedile Tursku sa 3:2, po setovima 25:20, 22:25, 18:25, 25:23 i 15:12, posle 137 minuta igre.

Odbojkašice Srbije 1 foto oss

Utakmicu u novoj Hali sportova u Kraljevu posmatralo je 4400 gledalaca, a sudili su Deni Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike i Žolt Mezofi iz Mađarske.
Posle mnogo preokreta i uzbuđenja, u sjajnoj atmosferi u Kraljevu, izabranice Zorana Terzića su stigle do osme pobede u Ligi nacija.
Povela je Srbija sa 1:0 u setovima, ali su Turkinje potpuno preokrenule rezultat dobivši naredna dva seta za vođstvo od 2:1. Vodila je Srbija u četvrtom setu sa 16:6 na drugom tehničkom tajm – autu, da bi Turkinje uspele da smanje na 19:16 posle serije 10:3. Srbija je u finišu sačuvala prednost i posle 24:20 četvrti set dobila sa 25:23 za izjednačenje na 2:2 u setovima. Turska je u petom setu povela sa 3:0 i 4:1, a Srbija izjednačila na 4:4. Ipak, na promenu strana se otišlo sa prednošću Turske od 8:5, da bi Srbija ponovo izjednačila. Prvi put je Srbija povela sa 11:10, a zatim rutinski privela meč kraju dobivši peti set sa 15:12.