Poslednje vesti

KOMŠIJSKI DERBI NA RUDNU
K

Rudno – Prethodnog vikenda na terenima FSRO odigran je jedan od derbija u kome su snage odmerile, domaća ekipa MIneral 2015 sa Rudna i Studen Vitez iz Studenice.

U okviru 11. kola Druge gradske lige  – Grupa “Ibar” u Nedelju su na Rudnu, domaći fudbaleri Minerala 2015, pred oko stotinak gledalaca, savladali komšije iz Studenice rezultatom 1:0. U dosta nervoznoj i tvrdoj utakmici, nije viđeno puno prilika na obe strane. Igralo se oprezno i bojažljivo, čekajući eventualnu grešku protivnika. Upravo iz jedne takve greške odbrane Studen Viteza, Predrag Nikolić je pred kraj prvog poluvremena uspeo da postigne gol i tako dovede domaćina u vođstvo.

U okviru 11. kola Druge gradske lige  - Grupa “Ibar” u Nedelju su na Rudnu, domaći fudbaleri Minerala 2015, pred oko stotinak gledalaca, savladali komšije iz Studenice rezultatom 1:0. U dosta nervoznoj i tvrdoj utakmici, nije viđeno puno prilika na obe strane. Igralo se oprezno i bojažljivo, čekajući eventualnu grešku protivnika. Upravo iz jedne takve greške odbrane Studen Viteza, Predrag Nikolić je pred kraj prvog poluvremena uspeo da postigne gol i tako dovede domaćina u vođstvo.

Drugo poluvreme proteklo je u dosta nervoznoj igri sa čestim prekidima, “koškanju” kao i verbalnim sukobima među igračima oba tima. U prilog tome, govori i činjenica da je glavni sudija na ovoj utakmici pokazao čak 8 žutih i 3 crvena kartona.

– “ Jedna teška i  borbena utakmica, pre svega čestitao bih mojoj ekipi na velikoj želji. Videla se ta želja za pobedom. Idemo dalje, cilj nam je veći plasman i viši rang”, rekao je posle utakmice, strelac jedinog gola iz ekipe sa Rudna, Predrag Nikolić.

I dok u domaćoj ekipi nisu krili zadovoljstvo ostvarenim rezultatom, gosti iz Studenice imali su primedbe na delioce pravde na ovom meču.

– “Suđenje dosta ne korektno, mada nije naše da komentarišemo to ali moram da istaknem jer je bilo očigledno. Pred kraj utakmice, poništen gol za nas, navodno zbog ofsajda, dok je u prvom njihov gol dat iz ofsajda”, rekao je Vladan Stanimirović kapiten Studen Viteza.